ناراحتی جهانگیری از ناکام ماندن در تشکیل دولت سوم روحانی

ناراحتی جهانگیری از ناکام ماندن در تشکیل دولت سوم روحانی

جهانگیری پس از هشت سال معاون اول بودن در بی‌کفایت ترین دولت تاریخ جمهوری اسلامی، در بیانیه‌ای طلبکار شده است که چرا شورای نگهبان به او اجازه نداده است تا با حضور در انتخابات ریاست جمهوری، شانس خود را برای تشکیل دولت سوم روحانی امتحان کند.

اسحاق جهانگیری پس از هشت سال معاون اول بودن در بی‌کفایت ترین دولت تاریخ جمهوری اسلامی، پس از رد صلاحیت از سوی شورای نگهبان، در بیانیه‌ای طلبکار شده است که چرا شورای نگهبان به او اجازه نداده است تا با حضور در انتخابات ریاست جمهوری، شانس خود را برای تشکیل دولت سوم روحانی امتحان کند.

 

 جهانگیری در بیانیه‌ای که در رابطه با عدم تایید صلاحیت‌اش برای ریاست جمهوری منتشر کرده، نوشته است: من به قصد گشایش در زندگی مردم، توسعه ایران و آغاز مرحله نوینی از اصلاحات وارد عرصه انتخابات شدم!

 

وی در ادامه نوشته است: به خدا پناه می برم و عدم احراز صلاحیت بسیاری از شایستگان را تهدیدی جدی برای مشارکت همگانی و رقابت عادلانه گرایش ها و جریان های سیاسی بویژه اصلاح گرایان میدانم و امیدوارم که جمهوریت نظام، مشارکت موثر مردم در تعیین سرنوشت خود، منافع ملی و آینده ایران فدای مصالح آنی سیاسی نشود.

 

هشت سال مدیریت جهانگیری تنها در ماجرای ارز 4200 تومانی، هزینه‌ای 18 میلیارد دلاری روی دست کشور و مردم گذاشت.

 

جدای از اینها بنابه اعلام حجت‌الاسلام پژمانفر رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، جهانگیری محکومیت مالی و یک سال انفصال خدمت داشته‌ است. جهانگیری فرصت درخواست تجدیدنظر بر حکم را داشته‌است اما اقدامی برای درخواست تجدیدنظر نکرده‌ است در نتیجه حکم قطعی و لازم‌ الاجرا است. کاندیداهای ریاست جمهوری نمی‌توانند در تاریکی تخلف کنند و در برابر مردم نسبت به وضعیت فعلی، بُغض‌ نمایشی داشته باشند.(جزئیات بیشتر را اینجا بخوانید)

 

حال مشخص نیست که اسحاق جهانگیری بر چه اساسی انتظار داشت تا با وجود محکومیت مالی و همین‌طور خسارات بسیاری که بخاطر تکیه هشت ساله او و هم‌قطارانش بر مسند مدیریت اجرایی کشور، به مردم تحمیل شد، از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت شود؟

۰ ۰ ۰ دیدگاه

دیدگاه‌ها

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است.
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی