افشاگری جدید از تخلف هیات فوتبال و استقلال

افشاگری جدید از تخلف هیات فوتبال و استقلال

مدیرعامل یکی دیگر از شاکیان هیات فوتبال و باشگاه استقلال درباره پرونده تخلف در ثبت قرارداد بازیکنان این تیم افشاگری کرد.

علی حاجی بیگی در گفت و گو با فارس، درباره تخلف باشگاه استقلال و هیات فوتبال تهران در ثبت قرارداد بازیکنان جدید تیم های پایه این باشگاه در زمان بسته بودن پنجره نقل و انتقالات آبی پوشان و رد شکایت تیم های شاکی در کمیته انضباطی هیات فوتبال اظهار داشت: تیم ما هم در همان ابتدای امر که چنین اتفاقی رخ داد اعتراض کرده بود اما هیچ پیگیری نکردند. البته مرجع رسیدگی به پرونده کمیته انضباطی هیات فوتبال استان تهران نیست زیرا این کمیته زیرمجموعه هیات فوتبال است‌.

وی افزود:  پنجره نقل و انتقالات باشگاه استقلال توسط فیفا بسته شده و این موضوع به فدراسیون فوتبال باز می گردد و خود فدراسیون باید پیگیر پرونده باشد.

مدیرعامل آکادمی ایران مهر درباره اظهارنظر طهمورث حیدری، رئیس کمیته امور استان‌های فدراسیون فوتبال مبنی براینکه تیم های شاکی می توانند اعتراض خود را در کمیته استیناف پیگیری کنند، گفت: اقامه دعوی این شکواییه در فدراسیون فوتبال انجام شده است. به هیات فوتبال اعتراض می کنیم اما نامه ما به فدراسیون فوتبال رفته است.

حاجی بیگی تصریح کرد: پنجره نقل و انتقالات استقلال توسط فیفا بسته شده و برای هیچ یک از رده های سنی این باشگاه نمی توانستند بازیکنی را ثبت کنند. همه این موضوع قانونی را می دانند اما با لابی های انجام شده این باشگاه در همان بازه زمانی قراردادها را ثبت کردند. هیات فوتبال هم به سرعت آیین نامه نقل و انتقالات را تغییر داد. 

وی تصریح کرد: ما هر دو آیین نامه یعنی چیزی که اول نوشته بودند و هم آیین نامه ای که تغییر داده اند را داریم و آنها  را به فدراسیون فوتبال داده ایم. آنها کاملا در جریان هستند. متاسفانه به حدی هیات فوتبال در این مدت خرابکاری کرده که این موضوع در آن گم است. نمی‌دانم چرا رئیس کمیته امور استان ها چنین موضوعی گفته اما فدراسیون باید پشتیبان مان باشد و درباره این پرونده به ما کمک کند.

مدیرعامل آکادمی ایران مهر اضافه کرد: فدراسیون فوتبال باید از هیات فوتبال تهران بپرسد چگونه با وجود اینکه فدراسیون اجازه نقل و انتقالات به تیم بزرگسالان استقلال را در آن زمان نداده به تیم های پایه این باشگاه اجازه نقل و انتقالات و جذب بازیکن را داده است؟

حاجی بیگی افزود: اگر این موضوع به دپارتمان های فدراسیون باز می گردد باید دبیرکل وارد عمل شود و اگر بحث مربوط به کمیته ها است باید خود رییس فدراسیون اشراف داشته باشد‌. منصور قنبرزاده کامل می داند داستان چیست اما با لابی هایی که انجام می شود و آرایی که رای  رد و بدل می شود اتفاقی نمی افتد. اگر باشگاه استقلال به عزیزی خادم رای داده باشد وی هیچ کاری نمی کند‌. به نظرم ما باید به خود AFC مراجعه کنیم و یک فرد هم در دایره حقوقی داشته باشیم.

وی عنوان کرد: اکنون کمیته وضعیت هم باید ورود کند زیرا وقتی ابلاغیه ای از AFC و فیفا می آید خود کمیته وضعیت که نقل و انتقالات را برعهده دارد باید این کار را انجام بدهد. البته با تمام این تفاسیر به جایی نمی رسیم زیرا در پرونده آکادمی کیا با وجود اشراف کامل مان وقتی به کمیته انضباطی رفتیم به شکلی با ما صحبت کردند که به نظر می رسد متهم هستیم. داستان به شکلی است که هر کس زورش بیشتر و لابی اش قوی تر باشد برنده می شود‌.

۱ ۰ ۰ دیدگاه

دیدگاه‌ها

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است.
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی