چرا آیت‌الله رئیسی برای تصدی منصب ریاست جمهوری بهترین گزینه است؟

چرا آیت‌الله رئیسی برای تصدی منصب ریاست جمهوری بهترین گزینه است؟

این روزها با افزایش گمانه زنی‌ها در مورد حضور حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری سال 1400، بحث های متنوعی در مورد چرایی و ضرورت حضور ایشان مطرح گردیده و از زوایای مختلف بحث می‌شود.

 غلامرضا خواجه سروی: این روزها با افزایش گمانه زنی ها در مورد حضور حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری سال 1400، بحث های متنوعی در مورد چرایی و ضرورت حضور ایشان مطرح گردیده و از زوایای مختلف بحث می شود. 

گذشت زمان، نوشدن نسل ،پیشرفت و گسترش روزافزون ارتباطات، چرخش سریع نخبگان و بسیاری از مسائل اینگونه ایجاب می کند بار دیگر و شاید ده ها بار پاسخ پرسش اصلی بالا توسط نخبگان برای نسل جدید و تمامی انتخاب کنندگان رئیس جمهور۱۴۰۰ داده شود و به زبان و بیان های مختلف تکرار و تکمیل گردد و اما پاسخ کوتاه ، شفاف و اولیه به سئوال مرکزی بالا به قرار زیر است: 

۱-از لحاظ قشربندی اجتماعی با عموم اقشار جامعه یکسان است و اصولا پایگاه اصلی وی جز طبقات فرادست نیست و به بیان دیگر از جنس عموم مردم است؛

۲-از لحاظ اعتقادی استحکام عقیده وی برهمگان محرز است و فردی ثابت قدم است.

۳-درطول حیات سیاسی و اجتماعی خود و حتی در اوج بمباران تهمت ها نشان داده است که فردی اخلاق مدار است.

۴-عملکرد خود را در قوه قضائیه و آستان قدس رضوی( ع) با رویکرد تحول گرایی، اجرائی، مستمر، جامع نگر، حضور مداوم  در صحنه عملیات، فعال سازی ظرفیت های جدید، جذب حداکثری نیروها، تسریع در انجام امور و سعه صدر کافی و لازم با موفقیت نسبی قرین کرده است.

۵-نگاه به درون، باور به توان داخلی، تکیه بر داشته ها و یافته های ملی و میهنی همه ایرانیان ، اعتقاد به پیشرفت توآم باعدالت کشورجز' مرام و مسلک اوست.

۶-مسلح به علوم حوزوی و دانشگاهی است و باور دارد که حرکت توآمان حوزه و دانشگاه تضمین کننده اتحاد همیشگی دین و دانش و ضامن پیشرفت متوازن و همه جانبه کشوراست.

۷-تحصیل منافع ملی ایران را هدف غایی خود می داند و در این راه تمامی ظرفیت های میدان و دیپلماسی را توامان بکار خواهد گرفت.

۸-قاطعیت در عین آرامش و قانون محوری سرلوحه عمل اوست.

خلاصه آنکه باید گفت مجموعه عواملی از این دست سبب شده تا عملا وی جایگاه بی بدیلی در انتخابات پیش رو بیابد و از دید جریانهای ارزش محور به عنوان نقطه پرگار وحدت و اجماع سازی میان نیروهای انقلابی مطرح گردیده و امید بسیاری جهت تحولات اساسی و اصلاح امور مردم  بوجود آورد.

یقینا چنین فردی که از استقبال عمومی برخوردار است از ظرفیت بالایی در مراحل بعد از پیروزی در انتخابات نیز برخوردار بوده و می توان انتظار  گامهای اساسی از ایشان را برای رفع موانع و پشتیبانی از رشد و پیشرفت جامعه در عرصه های مختلف داشت.

۱ ۰ ۰ دیدگاه

دیدگاه‌ها

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است.
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی